Ovládanie rolety

Ovládanie rolety a farba mechanizmu

Na detailoch záleží a preto je dobré nákup rolety dotiahnuť do konca výberom správnej farby a strany mechanizmu na ovládanie. Nižšie nájdete popis toho, čo ovládací mechanizmus rolety zahŕňa, čo si vybrať, alebo na čo si dať pri výbere pozor.

Ovládací mechanizmus

Retiazkou ovládate polohu rolety, umiestnenie retiazky na pravú alebo ľavú stranu si určujete pri nákupe v detaile produktu. Rovnako tak si môžete v detaile zvoliť farbu mechanizmu rolety. Ovládací mechanizmus je súčasťou balenia každej rolety.


Farba

Farbu mechanizmu zvoľte podľa farby vášho okna alebo steny. Mechanizmus ponúkame v troch farebných vyhotoveniach – hnedá, biela a strieborná.

  •  
    Hnedá
  •  
    Biela
  •  
    Strieborná (pouze u MAXI kazety)

Strana mechanizmu

Stranu na upevnenie rolety odporúčame zvoliť na opačnú stranu, než je kľučka. Keď je mechanizmus upevnený na strane kľučky, retiazka môže zavadzať, môže dôjsť tiež k narážaniu a teda ku zhoršeniu ovládania rolety.

Retiazka

Pri dĺžke rolety do 150 cm, meria retiazka 100 cm. Ak je roleta do dĺžky 220 cm, je dĺžka retiazky 150 cm. Prípadne si ju môžete nechať u nás upraviť na mieru. Ak máte okno kratšie než 1 m, prosíme, informujte nás o tom. Retiazku vám urobíme na mieru.

Kladky, ťažidlá, vodiace silóny

Rolety bežne predávame podľa platných noriem EÚ, ktoré zaisťujú bezpečnostné opatrenia pred uškrtením detí v nebezpečných slučkách. Preto v každom balení nájdete bezpečnostné napínacie kladky, ktoré ukotvia ovládaciu retiazku, ktorá je potom napnutá a ovládanie je jednoduchšie. Ku každej rolete vám vždy v balení doručíme aj upínaciu kladku, ktorú môžete buď prilepiť alebo priskrutkovať. Ak chcete Napínacie ťažidlo, nájdete ho v kategórii Náhradné diely.

Súčasťou rolety sú vodiace silóny na používanie rolety vo výklopných oknách. Pri MAXI kazete a montáži vŕtaním do steny alebo do stropu sa silóny nepoužívajú.

Ťažidlo

 

Elektrické rolety

de o moderný prvok, ktorý sa hodí do každej domácnosti alebo firmy. Pomocou ovládača môžete ľubovoľne sťahovať vaše rolety. Rolety Deň a noc tak môžete ovládať postupne alebo aj všetky naraz. Vo FEXI si môžete kúpiť elektrické rolety vo všetkých 3 typoch kaziet. Aj otvorenú kazetu zavesenú na okne je možné ovládať stlačením tlačidla.

K roletám odporúčame zakúpiť si nabíjačku pre daný typ motora. Elektrické rolety nemajú sťahovaciu retiazku, sú teda bezpečnejšie pre deti.

Uľahčite si život s FEXI!

Viac o elektrických roletách

Elektrické rolety
 
Jak fungují elektrické rolety

 

 

nase-rolety-su-pre-deti-bezpecne