Údržba a čistenie

Jemnosť sa vypláca, či už máte menšie fľaky, väčšie, alebo dokonca mastnotu, všetko má svoje riešenie. Inšpirujte sa našimi radami na údržbu a čistenie. Zašpinená látka môže mať nedobrý vplyv na funkčnosť rolety.

Rolety čistite na okne

Na čistenie nie je potrebné rolety demontovať, ušetríte si tak demontáž a montáž vašej rolety. Pri výraznejšom čistení môžete roletu bez obáv demontovať.

Suchá alebo vlhká handrička

 Nie je to žiadna veda ani alchýmia, rolety Deň a noc vyčistíte ľahko. Na menšie fľaky Vám postačí suchá handrička. Pokiaľ bude znečistenie väčšie, použite vlhkú handričku. Vyčistené miesto nechajte dôkladne preschnúť.

Čistiaci prostriedok

V prípade potreby pokojne použite jemný čistiaci prostriedok, ktorý nezmení farebnosť rolety. Než sa pustíte do čistenia, otestujte čistiaci prostriedok na malom kúsku látky, ktorý nie je vidieť.

Vysávač

Na vyčistenie roliet Deň a noc je vhodný tiež vysávač. Ak môžete regulovať jeho výkon, znížte ho, prosím, na najnižšiu možnosť.

Neprať ani nežehliť

Odporúčame neprať v bežnej práčke, ale v prípade potreby môžete zaniesť roletu radšej do profesionálnej čistiarne.

Odporúčania o čistení

Ak je roleta po čistení mokrá, rolujte ju, až bude suchá. Na čistenie roliet je dobré vybrať si aj pekné slnečné počasie, pretože vidíte všetky nečistoty oveľa lepšie a tiež vám roleta po čistení oveľa ľahšie uschne.

Vlastnosti látok

Látky sú z časti tvorené prírodnými vláknami, ako je bavlna a ľan. Možné nepravidelnosti a nerovnosti sú spôsobené charakteristikou danej tkaniny.

Tvarová stabilita

Všetky látky sa vopred upravujú, takzvane sa nechávajú zraziť. Pri pôsobení vlhkosti a teploty sa môžu vlákna natiahnuť, môžu sa vytvoriť záhyby, alebo v látke môžu vznikať nepravidelnosti.

Všetky látky a ich materiály prechádzajú prísnym testovaním vhodnosti na použitie a zodpovedajú tým najvyšším nárokom na ich kvalitu.

Farbostálosť

Všetky látky sú testované, s výnimkou niektorých prírodných látok. Farby látok sa môžu účinkom svetla meniť.
Medzi rôznymi výrobnými šaržami môžu existovať rozdiely vo farbe. Pri objednaní viacerých roliet sa snažíme o to, aby látka pochádzala z jednej šarže.

Výstraha

Výrobca neručí za nesprávne ovládanie alebo chybnú montáž.
Výrobca nezaručuje výsledky čistenia.
Výrobca si vyhradzuje právo výrobky meniť a zlepšovať
Vždy dodržujte pokyny výrobcu na čistenie.
Pri syntetických látkach dochádza k zrazeniu o 1 až 2 %, pri látkach s podielom prírodných látok maximálne o 3 %.