Údržba roliet Deň a noc

Rolety Deň a noc sú navrhnuté výhradne do interiérov, a teda do bezprašného a suchého prostredia. Napriek tomu sa stane, že sa nejaká nečistota zachytí a rolety sú zašpinené. A kto máte deti, viete, že dôkladne niečo zašpiniť, je pre nich skvelá hra.

Takže aj keď sú rolety Deň a noc za normálnych podmienok takmer bezúdržbové, majú aj antistatickú vrstvu, ktorá bráni usadzovaniu prachu, a len samotným používaním sa tá trocha usadeného prachu oklepe „sama“, čas od času si trochu tej starostlivosti zaslúžia.

reklama-rolety

Desatoro rád pre čistenie roliet Deň a noc

 • Rolety čistite na okne
  Nie je potrebné rolety pred čistením dávať dole z okna.
 • Jemne, prosím
  Berte do úvahy materiál, ktorý čistíte, aj prostriedky, ktoré použijete. Postupujte jemne a opatrne, aby ste roletám skôr neublížili.
 • Od ľahšieho k ťažšiemu
  Začnite odstránením prachu, potom drobných nečistôt a postupujte až k prípadným väčším nečistotám.
 • Suchá či vlhká handrička
  Tu je pravidlo jasné – čo možno urobiť suchou handričkou, na to ju použite. Ak je potrebné, potom použite navlhčenú handričku. Potom nechajte roletu poriadne preschnúť, než ju zarolujete. Inak sa pokrčí.
 • Žiadna práčka ani žehlička
  V domácich podmienkach rolety neperte. Hrozí im nevratné poškodenie. To platí aj o žehlení – nerobte to.
 • Ručné práce
  Neskúšajte žiadne automatické čističe, roboty, samočinné prístroje. Všetko pekne do ruky.
 • Testujte
  Najprv vyskúšajte vyčistiť kus rolety, ktorý nie je bežne vidieť. Napríklad odrolujte až na koniec a skúste, ako bude roleta reagovať na čistiaci prostriedok.
 • Počasie hrá s nami
  Počkajte si na slnečný deň. Nečistoty budú proti slnku lepšie vidieť a roleta tiež skôr uschne.
 • Vysávač áno, ale…
  Nevedeli ste prečo je na vysávači regulátor výkonu? Odstrániť jemný prach, či malé nečistoty zvládnete vysávačom veľmi dobre, ale pamätajte si – postupujte opatrne a vysávač nastavte na najnižší výkon.
 • Žiadne kefy
  Rolety majú antistatický povrch, takže radšej nepoužívajte nič, čo by ho mohlo narušiť. Kefy, piesok a iné abrazíva nie sú vhodní pomocníci.

A jedna rada navyše: občas sa odporúča na menšie fliačky použiť obyčajnú školskú gumu. To síce môže fungovať dobre, ale na druhú stranu nejde o veľmi jemný postup a omrvinky z gumy zase spôsobia ďalší neporiadok. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie