Staňte sa s FEXI Dobrým anjelom

Slávna britská herečka Audrey Hepburn kedysi povedala, že dve ruky máme na to, aby sme jednou pomáhali sebe a tou druhou pomáhali svetu. Preto sme sa aj my rozhodli priložiť ruku k dielu a pomáhať tým, ktorí sa bez cudzej podpory nezaobídu. Z každej objednávky roliet Deň a noc venujeme 4 centy nadácií Dobrý anjel. Prečo sme si vybrali práve túto neziskovú organizáciu? Dôvodov máme hneď niekoľko a radi Vám ich dnes predstavíme. 

dobry_anjel_02

https://dobryanjel.sk/

Každý z nás zažil mesiac, kedy sme boli doslova na mizine. Občas sa jednoducho stane, že nás stretnú nečakané výdavky, ktoré urobia skutočnú čiaru cez rozpočet. Ubehne ale pár týždňov a všetko sa vráti do normálu.

Medzi nami ale existujú rodiny, u ktorých sa takáto situácia opakuje každý mesiac. A nie ich chybou, ale chybou choroby, ktorá prekročila prah ich domova.

Dobrý anjel – cesta pravidelnej mesačnej pomoci

Dobrý anjel pomáha všetkým rodinám, ktorých životy zmenila vážna choroba dieťaťa alebo jedného z rodičov. Starostlivosť, nákladná liečba alebo pracovná neschopnosť – všetky tieto faktory môžu doviesť zasiahnutú rodinu do veľmi ťaživej finančnej situácie.

Medzi choroby, ktoré môžu prevrátiť životy rodín hore nohami, patrí rakovina, cystická fibróza, chronické zlyhanie obličiek, Downov syndróm, detská mozgová obrna a ďalšie choroby a stavy, ktoré deťom spôsobia trvalé následky. V takýchto prípadoch je totiž nutná stála starostlivosť jedného z rodičov. Život rodiny sa tak úplne zmení a starosť o dieťa sa stáva prácou na plný úväzok. Taká práca, ale bohužiaľ nie je platená.

Cieľom Dobrého anjela je poskytovať nie jednorazovú, ale pravidelnú podporu týmto rodinám a pomôcť im v tak ťaživej životnej situácii.

Kto rozhoduje o tom, ku komu sa pomoc dostane?

Rodiny, ku ktorým sa pomoc dostane, nevyberá nadácia Dobrý anjel sama. Na ich zoznam sa dostávajú príjemcovia pomoci, ktorých odporúčajú lekári a špecialisti, ktorí ich príbehy poznajú od začiatku. Vďaka tomu poznajú nielen zdravotnú, ale aj sociálnu situáciu rodiny a dokážu pomoc nadácie smerovať presne tam, kde je skutočne potreba.

dobry_anjel_01

V čom je pre nás Dobrý anjel výnimočný?

Že sa budeme podieľať na podpore ľudí, ktorí sa nachádzajú v zložitej životnej situácii, pre nás bolo vždy jasné. Prečo ale našu pozornosť získala práve nadácia Dobrý anjel? Odpoveď je jednoduchá. Zaujala nás jeho transparentnosť a objektivita vo výbere tých, ktorým sa pomoc dostáva. Príjemcovia pomoci sú totiž vyberaný tými, ktorí ich dobre poznajú - lekármi a onkológmi.

Navyše táto nadácia nepomáha postihnutým rodinám náhodne, ale systematicky. Preto sa naozaj akákoľvek pravidelná pomoc počíta! Ak chcete poznať všetky faktory, ktoré nasmerovali naše rozhodnutie smerom Dobrého anjela, radi Vám ich predstavíme.

Vieme, komu pomáhame

Zaujalo nás, že každý darca vie, komu jeho peniaze pomôžu. Nie je to anonymný systém, v ktorom sa Vaše peniaze prerozdelia. Vidíte konkrétny príbeh, v ktorom Váš príspevok hrá rolu. A pamätajte, že žiadny príspevok nie je malý. Pomoc sa totiž nemeria len venovanou čiastkou, ale vedomím, že s rodinami ich strasti niekto zdieľa a ich osud im nie je ľahostajný.

Pravidelná pomoc je tá najefektívnejšia

Nechceli sme sa dať cestou jednorazového príspevku. Situácia rodín sa totiž nezmení zo dňa na deň. Dobrý anjel je tu práve na to, aby rodiny podporoval mesiac čo mesiac. Organizácia sleduje postihnuté rodiny a vidí, kde je situácia stabilná, a kde naopak dosť kolíše. Vyrieši za Vás pomyselnú paralýzu, komu a kedy poslať akú finančnú pomoc.

Dobrý anjel má svoje stabilné miesto na poli pomoci rodinám, ktorým osud uštedril nečakanú ranu. A je to práve z dôvodu, že sa stávate partnermi rodín a nie len náhodnými darcami.

Peniaze sú prerozdelené do posledného centu

Teší nás, že môžeme podporovať organizáciu, ktorá koná úplne transparentne a peniaze svojich darcov odovzdáva do posledného centu. Je dobré vedieť, že každý dar putuje skutočne tam, kam má. A to do peňaženiek rodín, a nie do chodu organizácie.

dobry_anjel_nahled

https://dobryanjel.sk/ 

Aký veľký musí byť príspevok, aby mal zmysel?

Túto otázku si položí asi každý, kto premýšľa, že začne pomáhať. Aká je tá ideálna čiastka? Za nás je to tá, ktorá je pravidelná. Preto posielame 4 centy z každej objednávky.

Zakúpením roliet Deň a noc získate nielen skvelé tienenie, ale aj vedomie, že ste pomohli. Iste, niekto môže povedať, že 4 centy sa v množstve rodín, ktoré potrebujú pomoc stratia ako kvapka v mori. Pamätajte, že neposielame 4 centy mesačne. Ale 4 centy za každú jednu objednávku, ktorá na našom e-shope pristane. A čím viac sa z Vás vydá cestou nového tienenia, tým viac pomôžeme tým, ktorí riešia mnohokrát tie najťažšie existenčné otázky.

Nákup roliet s etickým presahom

Pomoc nie je samozrejmosťou. Mnohí ľudia by pomáhať mohli, ale nepomáhajú. Veľakrát to nie je sebectvom, ale predovšetkým tým, že nevedia ako a kde začať. Pokiaľ aj Vy patríte medzi týchto jedincov a už dlhšiu dobu zvažujete nákup roliet Deň a noc, urobte to. A to nielen preto, že si kvalitné tienenie zaslúžite, ale aj preto, že venujete prvé 4 centy na dobrú vec. Už aj tak malá suma totiž môže spustiť reťazec akcií, ktoré niekomu môžu zmeniť život.

Prečo je potrebné pomáhať

Hovorí sa, že človek by mal mať toľko peňazí, aby mohol zaplatil všetko dôležité a niečo málo naviac, aby si mohol urobiť radosť. Veľa ľudí to tak má a berie to ako samozrejmosť. Niektorí to šťastie bohužiaľ nemajú.

Každú chvíľu sa niekde okolo nás môže človeku otriasť život v základoch. Šťastná rodina, ktorá žila spokojne, sa dozvie diagnózu, ktorá veľmi často navždy zmení celý ich život. Sila sa situácii prispôsobiť často nestačí. Sú to práve financie, ktoré ľuďom situáciu komplikujú. 

Preto je dôležité si navzájom pomáhať. Totiž aj minimálna čiastka môže pomôcť. Keď totiž túto čiastku pošle každý, stane sa z neho významná suma peňazí. Neexistuje malá alebo veľká pomoc. Existuje len pomoc alebo ľahostajnosť.

Sú rodiny, ktoré plánujú dovolenky a nákupy darčekov. Potom sú medzi nami také rodiny, ktoré trávia väčšinu času nákladnou liečbou jedného s ich členov. A jediné, čo si želajú, je žiť dôstojný život, ktorý im umožní zaplatiť všetky potrebné náklady a nespadnúť pritom do dlhovej pasce. Bolestnejšie je to o to, že si nikto z týchto ľudí takýto život nevybral. Boli do nej vhodení, a na koho sa spoliehajú, sme my všetci, ktorí máme možnosť pomôcť.

dobry_anjel_03

Staňte sa Dobrým anjelom s nami

Keď u nás nakúpite, už v tom okamihu píšete príbeh s nami. Čo tak, ale písať príbehov viac?

Možno vám ešte stále pripadá, že 4 centy nie sú veľa. Že aj Vy máte viac peňazí, ktoré každý mesiac miniete za hlúposti. Potom do toho poďte s nami! Pridajte sa k pravidelnej pomoci rodinám, ktoré nechcú viac, než žiť slušne bez potreby sa zadlžiť. U onkologických pacientov sa zadlží až 87% jedincov. A to nie kvôli tomu, že potrebujú najnovší telefón. Ale kvôli tomu, že ochoreli.

Hanbíte sa poslať iba zopár eur alebo centov? Nehanbite! Veď práve na malých príspevkoch tento projekt stojí. Priemerný príspevok Dobrých anjelov nie sú desiatky alebo stovky euro. Ale 6,7 eur. To je cena jedného jedla v reštaurácii. Už len to postačí, aby rodina mohla z darov pokryť náklady na cesty k lekárom a odborníkom.

Začnite ešte dnes

Tak kedy začať? Zajtra po obede? Alebo dnes večer? Čo tak začať hneď? Keď vezmete do úvahy, ako málo stačí, nič už vám nestojí v ceste začať pomáhať.

Dobrý anjel zaisťuje pomoc 3000 rodinám, v priemere k nim doputuje čiastka 130-140 euro mesačne. V okamihu, kedy sa situácia zhoršuje, čiastka sa navýši. Na to, aby to bolo možné, potrebuje táto nadácia viac dobrých anjelov.

Chcete pomôcť? Máte zopár eur, ktoré môžete každý mesiac obetovať? Potom prejdite na stránky Dobrý anjel a vyberte si výšku aj formu príspevku. K ničomu sa nezaväzujete. Kedykoľvek môžete trvalý príkaz zrušiť. Dobrý anjel hľadá dobrovoľnú pomoc. Nechce z toho urobiť nežiadanú povinnosť.

dobry_anjel_04

Dobrý anjel dáva druhú šancu

Pomoc Dobrých anjelov má zmysel. Keď ste súčasťou tohto projektu, podieľate sa na písaní príbehov s dobrým koncom. Jedným z dôvodov, prečo sme sa túto organizáciu rozhodli podporiť, je, že prostredníctvom ich stránok môžete sledovať príbehy celého radu rodín. Na stránkach nájdete aj množstvo príbehov so šťastným koncom, ktoré sú tou pravou motiváciou.

A nebyť tých pár pravidelných centov každý mesiac, niektoré z týchto príbehov by spomínaný šťastný koniec nemali. Dobrý anjel nie je o bezúčelovom zasielaní peňazí. Ale o konkrétnej pomoci, konkrétnej osobe.

Alžbetka, ktorá vďaka Dobrým anjelom dokázala poraziť leukémiu. Magdalénka, ktorá sa popasovala s mozgovým nádorom. Lukáško, ktorý úspešne absolvoval transplantáciu kostnej drene. Takýchto mien nájdete v zozname celú radu. Každý z nich môže žiť a radovať sa zo života len vďaka tomu, že sa pár ľudí stalo v určitý moment Dobrým anjelom, poslali svojich prvých pár eur a zaviazali sa, že to budú robiť navždy.

A nie sú to len tieto deti, ale aj ich rodičia, ktorým sa dostalo nového začiatku. A vďaka Vám môže byť takýto nový začiatok pozitívny a bez dlhov.

Aj nákup roliet môže stáť na začiatku veľkého príbehu

Keď si zakúpite naše rolety Deň a noc, už v tom danom okamihu podávate pomocnú ruku. Akonáhle si ich objednáte, uvidíte, aká je pomoc jednoduchá. Potom ju stačí robiť každý mesiac a aj z Vás bude Dobrý anjel, ktorému bude niekto vďačný.

Možno nemôžete zmeniť celý svet. Môžete však zmeniť svet jedného človeka. A to za to predsa stojí. Pridajte sa k nám a pomáhajte tým, ktorí sú na pomoci druhých závislí.