Učenie Feng Shui

Pojem Feng-Shui je v poslednej dobe možné počuť čoraz častejšie. Čo si pod ním predstaviť, čo môže priniesť do nášho domova a ako s touto témou súvisia naše rolety Deň a noc Flexi

Čo je to Feng-Shui?

Feng-Shui (čiže feng-šuej) je umenie, ktoré sa zaoberá vzťahom človeka a jeho životného priestoru v čase. Pomáha nastoliť harmóniu v priestore, ako napríklad v dome, byte, kancelárií alebo záhrade. A hoci je umenie Feng-Shui staré tisíce rokov, v posledných rokoch sa do povedomia ľudí dostáva čoraz častejšie.

Ľudia praktizujúci Feng-Shui sú presvedčení o tom, že vďaka osvojeniu si niekoľkých zásadných princípov sa môžu zlepšiť všetky aspekty ich života.

10 tipov, ako vniesť do interiéru harmóniu s Feng-Shui

Pokiaľ teda aj Vy túžite po harmonickom a energiou nabitom domove, pripravili sme si pre Vás pár rád a tipov.

clanek_001

  • Vchodové dvere udržujte čisté
  • Nezabudnite upratať chodbu
  • Poriadok v spálni
  • Drez a sporák nemôžu byť oproti sebe
  • Rozmiestnenie nábytku v obývacej izbe
  • Neutrálna spálňa
  • Pozor na odchod energie cez Vašu toaletu
  • Mandaly a duchovné obrazy pre umocnenie pohody
  • Pracovný stôl zlepší Vašu finančnú prosperitu
  • Svetlo s roletami Fexi

 

Vchodové dvere udržujte čisté

Vchodové dvere do Vášho domova predstavujú bohatstvo, a preto by mali byť skutočne v perfektnom stave. Pokiaľ nimi navyše chcete pritiahnuť do domu čo najviac energie, umiestnite vedľa nich kvet alebo nejaký krík a nechajte ich dobre osvetlené.

Nezabudnite upratať chodbu

Vaša chodba poukazuje na Vaše možnosti. Mala by preto byť vždy uprataná a mala by v nej byť dobrá energia. Bundy a topánky upracte do skríň a botníku. Pokiaľ navyše chcete zo svojej chodby skutočne vyťažiť maximum, umiestnite do nej zrkadlo a čerstvé kvety.

Poriadok v spálni

Zabúdať by ste rozhodne nemali ani na poriadok v miestnostiach, kde spíte. Predovšetkým potom teda v spálni. Hromada nezloženej bielizne môže brániť rotácii energie po izbe, a predovšetkým potom Vášmu pokojnému spánku.

clanek_002

Drez a sporák nemôžu byť oproti sebe

Kuchyňa je životne dôležitým priestorom každého domova, pretože jej energia predstavuje pre obyvateľov výživu a od nej sa odvíjajúcu harmóniu. Skontrolujte preto, či vo svojej kuchyni náhodou nemáte oproti sebe umiestnený drez a varnú dosku. To by totiž stavalo elementy vodu a oheň do nechcenej opozície.

Rozmiestnenie nábytku v obývačke

Rovnako sa tiež uistite, že nábytok vo vašej obývačke je úmerný danému priestoru. Neblokuje žiadne dvere a gauč je umiestnený k stene. Len tak Vám totiž môže pohovka poskytnúť dostatočnú oporu. Ak chcete v miestnosti navyše aktivovať energiu hojnosti a bohatstva, do rohu obývačky umiestnite lampu.

Neutrálna spálňa

Ak sa chcete vo svojej spálni cítiť skutočne komfortne a povzbudiť pokojný spánok, mala by byť zariadená v neutrálnych farbách. Posteľ by potom mala mať čelnú dosku, ktorá bude umiestnená pri stene. V ideálnom prípade by posteľ nemala byť v jednej línii s dverami spálne. Po stranách postele umiestnite nočné stolíky, čím poskytnete lôžku oporu. Pre umocnenie romantickej atmosféry položte na nočné stolíky lampy a sviečky s nevtieravou vôňou.

Pozor na odchod energie cez Vašu toaletu

Pozor si dávajte aj na odklopenú záchodovú dosku. Tým Vám z domova môže unikať bohatstvo. Preto ho vždy zatvárajte a udržujte svoju kúpeľňu v čistote.

clanek_003

Mandaly a duchovné obrazy pre umocnenie pohody

Pokoj a harmóniu v interiéri Vášho domova môžu taktiež umocniť aj najrôznejšie mandaly, duchovné obrazy alebo osobné fotografie alebo predmety.

Pracovný stôl zlepší Vašu finančnú prosperitu

Ak pracujete z domu, môžete svoju finančnú prosperitu zlepšiť položením figúrky šťastnej mačky alebo žaby na Váš pracovný stôl.

Svetlo s roletami Fexi

A v neposlednom rade je k pokojnému a spokojnému domovu potrebné aj svetlo. Dostatok svetla. Pokiaľ však nie sú svetelné podmienky u Vás práve ideálne, skúste staviť na rolety Fexi.

clanek_004

Rolety Deň a noc Fexi

Ak teda aj Vy potrebujete so svetelnými podmienkami u Vás doma pomôcť, máme pre Vás riešenie - rolety Deň a noc Fexi

Rolety Deň a noc Fexi predstavujú nadčasový variant zatienenia, ktorý do interiéru prepúšťa požadované množstvo denného svetla, príjemne reguluje ostrý slnečný svit a zároveň sa behom chvíľky dá prakticky úplne zatemniť. Veľmi ľahko sa ovláda, je vyrobená z prvotriednych materiálov a vďaka skutočne pestrej škále ponúkaných farieb sa skvele hodí do každého interiéru.

Vysoké verzus nízke zatemnenie roliet

To, ako bude svetlo v danej miestnosti regulované, sa odvíja predovšetkým od samotného designu roliet. Samotná látka na roletách Deň a noc Fexi je potom tvorená pruhmi z dvoch rôznych materiálov, kedy prvá je sieťka, ktorá priechodu svetla prakticky vôbec nebráni. Druhý pruh je naopak nepriehľadná látka, alebo priesvitná len do istej miery v závislosti od gramáže látky, ale predovšetkým teda od farby látky. Čo sa týka priesvitnosti daných látok, tak všeobecne platí, že čím tmavšiu tkaninu zvolíte, tým väčšie zatienenie dosiahnete.

Všetky látky roliet Deň a noc Fexi však čiastočne prepúšťajú svetlo a nie sú 100% zatemňujúce. Väčšieho zatienenia môžete jednoducho dosiahnuť obstaraním tmavšieho odtieňa s vyššou gramážou. Najväčšiu mieru zatienenia dosiahnete vtedy, ak si zaobstaráte  zatemňovacie rolety Deň a noc z rady Blackout.Tie poskytnú Vášmu domovu čo možno najväčšie zatemnenie.

Podľa toho, ako daná látka a materiál prepúšťa svetlo, sa hodí do určitých miestností. Aby teda mohli rolety dotvoriť atmosféru daných izieb čo možno najlepšie, je potrebné sa na výber konkrétnych látok zamerať skutočne dôkladne.

Z hľadiska estetického všeobecne platí, že svetlejšie farby opticky zväčšujú priestor. Navyše majú svetlejšie farby tú výhodu, že sa esteticky hodia takmer všade, pretože napríklad taká biela alebo béžová farba skvele zapadne do každého interiéru. Svetlé látky skrátka pôsobia čisto, elegantne a vzdušne. Skvele sa kombinujú s ďalšími prvkami v miestnosti a zároveň na seba zbytočne neupútavajú pozornosť.

Avšak aj látky blackout majú mnoho výhod. Tmavšie farby totiž dokážu zútulniť každý priestor a vďaka svojej nápaditosti sa hravo stanú skvelým doplnkom, ktorý neplní iba funkciu praktickú, ale aj estetickú.

Kam sa hodia svetlejšie rolety?

Čím svetlejšia látka je, tým viac svetla prepúšťa. Vďaka týmto vlastnostiam sa svetlejšie rolety hodia predovšetkým do tých miestností, ktoré nechceme úplne zatemniť, ale iba v nich chceme príjemne regulovať mieru prichádzajúceho svetla.

Svetlejšie látky sú preto ideálne napríklad do kuchýň alebo obývacích izieb, kde nie je úplné zatemnenie žiadané.

Nie je však vylúčené, že zatemňujúca látka nemôže byť svetlá. V našej rade blackout nájdete napríklad krémové alebo sivé látky, ktoré dokážu miestnosť taktiež značne zatemniť. Takéto látky majú väčšinou vyššiu gramáž a sú vo vnútri nepriehľadného pruhu doplnené o ešte jednu látku navyše, ktorá predstavuje ďalšiu prekážku pre priechod svetla. 

Kam sa hodia tmavšie rolety? 

Naopak tmavšie látky sa hodia predovšetkým do miestností, ktoré chceme čo najviac zatemniť. Ako už bolo vyššie spomenuté, tieto látky nemajú schopnosť zatemniť miestnosť na 100%, ale miera ich zatienenia je naozaj veľmi prijateľná. Je totiž dobré si uvedomiť, že ešte stále ide o rolety, ktoré sú namontované na okne, 100% mieru zatemnenia teda ani nemožno očakávať.

A práve vďaka svojim nadmieru uspokojivým zatemňovacím schopnostiam sú blackout rolety Deň a noc vhodné predovšetkým do izieb, kde spíme – teda do spální, detských izieb a izieb pre hostí. Také rolety môžu počas dňa slúžiť na príjemné zatienenie a večer, kedy sa chystáme spať, ich môžeme ľahko zatemniť.

Nechajte si zadarmo zaslať vzorky roliet alebo nás kontaktujte

A pokiaľ si náhodou nie ste istí, aké konkrétne rolety Deň a noc si do svojho harmonického domova zaobstarať, ponúkame Vám možnosť nechať si poslať až 8 vzoriek úplne zadarmo, a vybrať si tak ten pravý odtieň priamo u Vás doma. Správne odhadnúť, ako budú rolety po inštalácii v danej miestnosti pôsobiť, nemusí byť totiž vôbec ľahké. Aj keď na našom e-shope uvádzame obrázky, ktoré nie sú len ilustratívne, ale maximálne ukazujú, ako rolety skutočne vyzerajú, každý monitor môže byť nastavený inak, preto môže dochádzať k rozdielom v jednotlivých odtieňoch. Práve z toho dôvodu Vám ponúkame vzorky látok, s ktorými si predstavu urobíte oveľa lepšie.

Pokiaľ si teda nie ste istí, aký odtieň nových roliet Deň a noc Fexi ideálne zvoliť, neváhajte a objednajte si nezáväzne vzorky látok. Sú zadarmo a dorazia k Vám domov skutočne rýchlo. Vidieť vzorky konkrétnych látok v obchode alebo na internete Vám neuľahčí výber tak, ako keď ich môžete vidieť naživo priamo vo svojej spálni. Najlepšie je teda nechať si od nás poslať vybrané vzorky, a tie si následne doma priložiť k podlahe, nábytku, oknu alebo k stene v danej miestnosti, a až potom si rolety v pokoji objednať.

Zároveň nás taktiež môžete kontaktovať a poradiť sa s naším personálom, ktorý je tu pre Vás od pondelka do piatku od 8 do 16 hodín. Či už si teda počas výberu, objednávky alebo montáže nebudete s čímkoľvek vedieť rady, neváhajte sa na nás obrátiť, sme tu pre Vás.