Bez vŕtania

Montáž

Jednoduchšie už to skutočne byť nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tí skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Každý ľahko dôjde k cieľu s našimi manuálmi. Ak vám viac vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pre vás pripravené návody na inštaláciu rolety krok za krokom.

Montáž bez vŕtania

Tento typ montáže je určený pre otvorené kazety.

Nižšie sme pre vás pripravili jednoduchý videonávod na inštaláciu rolety bez vŕtania iba so zavesením a lepením, ilustrovaný i fotený manuál na stiahnutie, a tiež rozsiahly fotený manuál na montáž rolety krok za krokom.

Videonávod

Montáž bez vŕtania

Manuály na stiahnutie

Návod krok za krokom

Obsah balenia

  • už pripravená roleta s retiazkou a silónom (číslo 1)
  • väčší plastový zobáčik na zavesenie na okno (číslo 2)
  • menší plastový zobáčik na spojenie s väčším (číslo 3)
  • plastová brzda na retiazku na spojenie, brzdy umiestňujte podľa vlastnej potreby (číslo 4)
  • spodný háčik na upevnenie vodiacieho silónu (číslo 5)
  • ozubené koliesko na dopnutie vodiacieho silónu (číslo 6)
  • napínacia priehľadná kladka pre retiazku, ide o bezpečnostné zariadenie (číslo 7)
krok_1

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkovej fólie, diely vysypeme z vrecka na stôl a rozložíme podľa návodu.

Zelené lepiace pásky nalepíme na väčší plastový zobáčik na zavesenie na okno (diel č. 2).

Menší plastový zobáčik na spojenie s väčším (diel č. 3) nacvakneme na väčší plastový zobáčik na zavesenie na okno (diel č. 2), to isté urobíme s druhými dielmi č. 2 a č. 3.

Spojené diely nasunieme na kraje roletovej lišty (diel č. 1) z oboch strán.

Vodiaci silón rozbalíme a prevlečieme očkom na záťažovej rúrke na strane pri retiazke tak, aby silón vychádzal z očka von. Pokiaľ nie je očko už v záťažovej tyči, jednoducho honasaďte do koncovky v záťažovej tyči, potom prevlečte silon. Na druhej strane urobíme to isté - opäť silon prevlečieme očkom na záťažové rúrke tak, aby silon vychádzal von.

Začneme s prichytením rolety k hornému rámu otvoreného okna. Odlepíme zelené pásky, ktorými roletu prilepíme k rámu. Ak nechceme, nemusíme roletu lepiť, bude ju potom možné v budúcnosti odstrániť. Po prilepení sa odporúča 30 minút počkať, aby lepidlo dokonale účinkovalo, a až potom začať roletu používať.
 

Roletu zavesíme na hornú časť okenného rámu. Vzdialenosť od podlahy a dolnej časti vyťahovacej šnúry/retiazky musí byť najmenej 1,5 m.

Oba zobáčky zacvakneme.

krok_9

Spodný háčik na upevnenie silónu (diel č. 5) pripevníme na okno a docvakneme.

krok_10

Ozubeným kolieskom na dopnutie vodiacieho silónu (diel č. 6) pretiahneme silón. Silón poriadne dopneme a ozubene kolisko zacvakneme do spodného háčika na upevnenie silónu.

krok_11

Prebytočný silón odstrihneme.

Na napínaciu priehľadnú kladku pre retiazku (diel č. 7) prilepíme obojstrannú lepiacu pásku. Ak máme napínacie ťažidlo, kladku nepoužívame a zavesíme ťažidlo na retiazku.

Pomocou pásky prilepíme napínaciu priehľadnú kladku pre retiazku (diel č. 7) k okennému rámu tak, aby bola retiazka napnutá a ovládanie jednoduchšie. Vzdialenosť od podlahy k dolnej časti vyťahovacej šnúry, resp. napínacej priehľadnej kladke, musí byť najmenej 1,5 m. Dbajte na to, aby bolo toto bezpečnostné zariadenie namontované. V opačnom prípade by mohlo deťom hroziť uškrtenie. Toto bezpečnostné zariadenie musí byť namontované v maximálnej možnej vzdialenosti od ovládacieho mechanizmu. Vždy používajte toto zariadenie tak, aby šnúry alebo retiazky boli mimo dosahu detí. Ak sa napínacie zariadenie z akéhokoľvek dôvodu uvoľní, ihneď ho k oknu prilepte alebo priskrutkujte tak, aby opätovne plnilo svoju funkciu.

Zaistíme retiazku plastovou brzdou na retiazku na spojenie (diel č. 4), čím roletu zabrzdíme, aby sa nerolovala ďalej. Ak potrebujete, aby roleta schádzala nižšie, brzdu odstránime, vysunieme roletu do potrebnej vzdialenosti a späť nasadíme brzdu na vrchnú časť retiazky. Dĺžka retiazky je 1 meter. Montáž rolety je kompletná. Môžete ju začať používať.

A máme hotovo. Vyskúšame funkčnosť retiazky a dĺžku rolety jej spustením a vytiahnutím. Roleta pri spustení nesmie narážať do kľučky okna. Roletu stiahneme cez celé okno do dĺžky, ktorú potrebujeme.

  Späť na Montáž

Ostatné typy uchytenia

Vŕtanie na okno
Vŕtanie na okno
Pre otvorené kazety a POLO kazety
Vŕtanie na okno
Vŕtanie nad okno do steny
Vŕtanie nad okno do steny
Pre otvorené kazety, POLO kazety a MAXI kazety
Vŕtanie nad okno do steny