Vŕtanie do steny nad okno

Montáž

Jednoduchšie už to skutočne byť nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tí skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Každý ľahko dôjde k cieľu s našimi manuálmi. Ak vám viac vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pre vás pripravené návody na inštaláciu rolety krok za krokom.

Montáž s vŕtaním do steny nad okno

Nižšie sme pre vás pripravili jednoduchý videonávod na inštaláciu rolety s vŕtaním do steny, ilustrovaný i fotený manuál na stiahnutie, a tiež rozsiahly fotený manuál na montáž rolety krok za krokom.

Videonávod

Montáž s vŕtaním do steny nad okno
Montáž s vŕtaním do steny nad okno
Montáž s vŕtaním do steny nad okno

Manuály na stiahnutie

Návod krok za krokom

Montáž s vŕtaním do steny a stropu

Obsah balenia

  • už pripravená roleta s retiazkou (číslo 1)
  • kovový diel na privŕtanie do steny nad okno alebo do stropu (číslo 2)
  • dlhšia skrutky pre navŕtanie rolety, kratšie skrutky pre navŕtanie napínacej kladky (číslo 3)
  • rhmoždinky na usadenie do navŕtaných otvorov (číslo 4)
  • plastová brzda na retiazku na spojenie, brzdy umiestňujeme podľa vlastnej potreby (číslo 5)
Montáž s vŕtaním do steny a stropu

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkovej fólie, diely vysypeme z vrecka na stôl a rozložíme podľa návodu.

Montáž s vŕtaním do steny a stropu

V požadovanej výške si na stene odmeriame miesta, kam budeme roletu vŕtať. Horné lišty nesmú byť namontované menej než 1,5 m od podlahy a navíjací systém musí byť namontovaný čo najbližšie k hornej lište, ako je to len možné. Vo všetkých prípadoch nie menej než 1,5 m od podlahy. Vŕtačkou vyvŕtame diery v stene.

Montáž s vŕtaním do steny a stropu

Do dier vložíme pripravené hmoždinky (číslo 4). Pomocou skrutiek (číslo 3) (dlhšie skrutky sú určené na montáž samotnej rolety a menšie na uchytenie napínacej kladky) naskrutkujeme kovové diely (číslo 2). Na montáž do sadrokartónu, odporúčame obstarať si aj rozperky do sadrokartónu.

Montáž s vŕtaním do steny a stropu

Na naskrutkované kovové diely (číslo 2) pripevníme roletu (číslo 1).

 

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Vyskúšame funkčnosť retiazky a dĺžku rolety jej spustením a vytiahnutím. Roleta pri spustení nesmie narážať do kľučky okna. Ak chceme, môžeme využiť aj brzdy (číslo 5), ale nie jeto nutné. Brzda sa zastaví o horný mechanizmus rolety a zabrzdí tak roletu na mieste, kde potrebujeme. Ak ďalej potrebujete, aby roleta išla nižšie, brzdu odstránime, vysunieme roletu do potrebnej diaľky a späť nasadíme brzdu na vrchnú časť retiazky. A je hotovo!

Montáž s vrtáním do zdi a stropu

Máme hotovo! Ak namiesto kladky na napnutie retiazky použijete ťažidlo, môže deťom hroziť uškrtenie. Toto bezpečnostné zariadenie musí byť namontované v maximálnej možnej vzdialenosti od ovládacieho mechanizmu. Vždy používajte toto zariadenie tak, aby šnúry alebo retiazky boli mimo dosahu detí.

 

Tip Ideální výšku pro navrtání rolety nejlépe zjistíte tak, že rozvinete roletu do požadované výšky ještě před navrtáním. Jakmile Vám zatažená roleta končí v místě, ve kterém potřebujete, stačí jen udělat rysku a roletu navrtat. K měření si přizvěte pomocníka.   

 Späť na Montáž

Ostatné typy uchytenia

Vŕtanie na okno
Bez vŕtania
Pre otvorené kazety
Bez vŕtania
Vŕtanie na okno
Vŕtanie na okno
Pre otvorené kazety a POLO kazety
Vŕtanie na okno