Vŕtanie na okno

Montáž

Jednoduchšie už to skutočne byť nemôže. Naše rolety sú už zložené, vďaka tomu zvládnu roletu tí skúsenejší nainštalovať na okno za menej než minútu, niekomu to môže trvať o pár minút dlhšie. Každý ľahko dôjde k cieľu s našimi manuálmi. Ak vám viac vyhovuje textový a obrázkový manuál než video, máme pre vás pripravené návody na inštaláciu rolety krok za krokom.

Montáž s vŕtaním na okno

Nižšie sme pre vás pripravili jednoduchý videonávod na inštaláciu rolety s vŕtaním do okenného rámu, ilustrovaný i fotený manuál na stiahnutie, a tiež rozsiahly fotený manuál na montáž rolety krok za krokom.

Videonávod

Otvorená kazeta - Montáž s vŕtaním na okno
POLO kazeta - Montáž s vŕtaním na okno
MAXI kazeta - Montáž s vŕtaním na okno

Manuály na stiahnutie

Návod krok za krokom

Obsah balenia

  • už pripravená roleta s retiazkou a silónom (číslo 1)
  • kovový diel na privŕtanie na horný rám, na ktorý sa nasadí roleta (číslo 2)
  • kovový diel na privŕtanie na spodný rám okna, ktorým prevlečieme vodiaci silón (číslo 3)
  • skrutky (číslo 4)
  • podložka na umiestnenie medzi kovový diel a skrutku (číslo 5)
  • plastová brzda na retiazku na spojenie, brzdy umiestňujeme podľa vlastnej potreby (číslo 6)
  • napínacia priehľadná kladka pre retiazku, ide o bezpečnostné zariadenie (číslo 7)

Vybalíme roletu z krabice a double bublinkovej fólie, diely vysypeme z vrecka na stôl a rozložíme podľa návodu.

Vsaďte na jemnost

Pripravíme si kovový diel na privŕtanie na horný rám okna (číslo 2), na ktorý sa nasadí roleta (číslo 1), 2 skrutky (číslo 4) a 2 podložky (číslo 5). Na obe skrutky nasadíme podložky.

Vsaďte na jemnost

Na hornom ráme okna si na oboch stranách odmeriame, kam budeme roletu navŕtavať. Horné lišty nesmú byť namontované menej než 1,5 m od podlahy a navíjací systém musí byť namontovaný čo najbližšie k hornej lište, ako je to len možné. Vo všetkých prípadoch nie menej než 1,5 m od podlahy. K označeným miestam privŕtame pomocou skrutiek a podložiek kovové diely na privŕtanie na horný rám (číslo 2).

Vsaďte na jemnost

Na navŕtané kovové diely (číslo 2) nasadíme roletu (číslo 1).

Vsaďte na jemnost

Vodiaci silón rozbalíme a prevlečieme očkom na záťažovej rúrke na strane pri retiazke tak, aby silón vychádzal z očka von. Pokiaľ nie je očko už v záťažovej tyči, jednoducho honasaďte do koncovky v záťažovej tyči, potom prevlečte silon. Na druhej strane urobíme to isté - opäť silon prevlečieme očkom na záťažové rúrke tak, aby silon vychádzal von.

Vsaďte na jemnost

Pripravíme si zvyšné skrutky a kovovú diel na privŕtanie na spodný rám (číslo 3), ktorým sa prevlečie vodiaci silón. Do vrchného otvoru kovoveho dielu na privŕtanie na spodný rám (číslo 3) nasunieme skrutky.

Vsaďte na jemnost

Na bočnom ráme okna si odmeriame miesto, ktorým prechádza vodiaci silón. Túto vzdialenosť odmeriame i na spodnom ráme na oboch stranách. Na týchto miestach budeme vŕtať.

Vsaďte na jemnost

Na miestach, ktoré sme si odmerali, privŕtame kovové diely na privŕtanie na spodný rám (číslo 3).

Vsaďte na jemnost

Otvorom v kovových dielech (číslo 3) prevlečieme vodiaci silón. Pomocou malého plochého skrutkovača utiahneme skrutku v otvore tak, aby došlo k napnutiu silónu.

Vsaďte na jemnost

Na napínaciu priehľadnú kladku pre retiazku  (číslo 7) prilepíme zelenú pásku alebo navŕtame. Ak máme napínacie ťažidlo, kladku nepoužívame a zavesíme ťažidlo na retiazku.

Vsaďte na jemnost

Priehľadnú kladku pre retiazku (číslo 7) prilepíme alebo privŕtame k rámu okna na požadovanom mieste tak, aby bola retiazka napnutá a ovládanie jednoduchšie. Dbajte na to, aby bolo toto bezpečnostné zariadenie namontované. V opačnom prípade by mohlo deťom hroziť uškrtenie. Toto bezpečnostné zariadenie musí byť namontované v maximálnej možnej vzdialenosti od ovládacieho mechanizmu. Vždy používajte toto zariadenie tak, aby šnúry alebo retiazky boli mimo dosahu detí.

Vsaďte na jemnost

Vyskúšame funkčnosť retiazky a dĺžku rolety jej spustením a vytiahnutím. Roleta pri spustení nesmie narážať do kľučky okna. Ak chceme, môžeme využiť aj brzdy (číslo 6), ale nie je to nutné. Brzda sa zastaví o horný mechanizmus rolety a zabrzdí tak roletu na mieste, kde potrebujeme. Ak potrebujete, aby roleta išla nižšie, brzdu odstránime, vysunieme roletu do potrebnej diaľky a späť nasadíme brzdu na vrchnú časť retiazky. A je hotovo!

 Späť na Montáž

Ostatné typy uchytenia

Bez vŕtania
Bez vŕtania
Pre otvorené kazety
Bez vŕtania
Vŕtanie nad okno do steny
Vŕtanie nad okno do steny
Pre otvorené kazety, POLO kazety a MAXI kazety
Vŕtanie nad okno do steny